Dažniausiai užduodami klausimai

Į savanoriškas stažuotes gali išvažiuoti jaunimas iki 30 metų, besidomintis globaliomis problemomis bei norintis įgyti tarptautinės patirties.

Į profesionalias stažuotes gali išvažiuoti  paskutinio kurso studentas arba jau įgyjęs bakalauro ir/ar magistro laipsnį marketingo, verslo administravimo, IT, pardavimų, mokymo srityse.

Tačiau verta atkreipti dėmesį, kad dažnai įmonių atstovams prioritetas yra darbo patirtis, tad jei asmuo norimoje stažuotis srityje neturi diplomo, tačiau turi kvalifikuotos darbo patirties, jam išvykti į norimą profesionalią stažuotę yra įmanoma.

Į stažuotes startup’uose gali išvažiuoti jaunimas nuo 18 iki 30 metų, tačiau turi būti studentas marketingo, IT ar verslo administravimo srityse.

Išvykimo laikas priklauso nuo stažuočių tipo bei konkrečių įmonių/projektų reikalavimų. Tačiau tiek į savanoriškas, tiek į profesionalias, tiek į stažuotes startuoliuose galimybių išvykti galima rasti visus metus.

Populiariausias savanoriškų stažuočių bei stažuočių startuoliuose laikas- studentų atostogos po pavasario ir rudens sesijų.

Užsiregistravus AIESEC duomenų bazėje, suradus Tau patinkančią bei tinkančią stažuotę ir perėjus atrankos etapus, reikia sumokėti AIESEC mokestį, prieš galutinį patvirtinimą, jog tikrai vyksti į pasirinktą stažuotę. Mokestis taikomas atitinkamai pagal stažuotės programą: Global Volunteer 175 EUR, Global Entrepreneur 175 EUR, Global Talent 250 EUR.

Į savanoriškų stažuočių paketą įskaičiuota išvykimo paruošamasis seminaras, maitinimas seminaro metu, SOS International prieiga. Taip pat į kainą įskaičiuotas apgyvendinimas, dalinis maitinimas bei kartais transportas projekto metu, tačiau tai priklauso nuo projekto ir šalies.

Į profesionalių stažuočių paketą įskaičiuota išvykimo paruošamasis seminaras, maitinimas seminaro metu, SOS International prieiga.

Į stažuočių startuoliuose stažuočių paketą įskaičiuota išvykimo paruošamasis seminaras, maitinimas seminaro metu, SOS International prieiga. Taip pat į kainą įskaičiuotas apgyvendinimas, kartais dalinis maitinimas stažuotės metu, tačiau tai priklauso nuo startuolio ir šalies.

Visų stažuočių dalyviai turi patys padengti vizos, nuvykimo bei draudimo išlaidas, tačiau AIESEC filialai padeda proceso metu.

Profesionalių stažuočių dalyvių (tiek įmonėse, tiek startuoliuose) anglų kalbos lygis neturi būti mažesnis nei B2. Kai kurios stažuotės, kuriose reikalinga specifinė darbo kalba, gali reikalauti C1 lygio.

Savanoriškų stažuočių dalyvių anglų kalbos lygio reikalavimai nėra tokie grežti, tačiau rekomenduojamas ir dažniausiai prašomas yra B2.

Nors paprastai to nėra prašoma, reikėtų atkreipti dėmesį (ypač jei vykstama į stažuotę, kur stažuotės dalyvis turės vesti mokymus), kad kartais įmonės/projekto atstovai gali reikalauti IELTS egzamino kopijos.

Kadangi opportunities.aiesec.org yra tarptautinė AIESEC duomenų bazė naudojama 126-iose šalyse, būna, kad ji pastringa. Tokiu atveju reiktų pabandyti perkrauti tinklalapį arba pabandyti prisijungti prie duomenų bazės po kelių valandų.

AIESEC Lietuva nėra tiesiogiai atsakinga už stažuotės dalyvio dokumentacijos tvarkymą, tačiau mūsų atstovai visada padės iškilus klausimui dėl reikalingų dokumentų – kur, kaip juos tvarkyti.

Už sveikatos draudimą yra atsakingas pats stažuotės dalyvis – jį gavus, privaloma atsiųsti kopiją AIESEC Lietuva atstovui, su kuriuo stažuotės dalyvis komunikuoja.

Dėl darbo leidimo, vizos ir kitų reikalingų dokumentų stažuotės dalyvį turi informuoti šalies, kur vyks stažuotė, AIESEC atstovai.

Jeigu jūs nuspręsitenutraukti stažuotę be jokių svarių priežasčių- jūs daugiau niekada negalėsite aplikuoti į AIESEC stažuotes ir turėsite sumokėti įmonei kompensaciją.
Jei sprendimas nutraukti stažuotę yra grįstas sveikatos problemomis ar šeimos nelaimės atveju yra reikalingi įrodymai ir stažuotojas gali nutraukti stažuotę be didesnių įsipareigojimų.
Jei sprendimas nutraukti stažuotę yra susijęs su įmone ir turi nenuginčijamų įrodymų dėl įmonės atstovų nepadoraus elgesio ir panašiai- ginčai yra sprendžiami pagal AIESEC reglamentuotą ginčų sprendimo eigą.

Lietuvos jaunimas renkasi labai įvairias pasaulio šalis iš 126-ių, kuriose yra AIESEC atstovybės. Tarp populiariausių šalių yra Italija, Olandija, Kinija, Pietų Amerikos šalys, Jungtinė Karalystė ir t.t.

Tai AIESEC duomenų bazėje egzistuojantys etapai, per kuriuos pereina AIESEC stažuočių dalyviai.

Applied – asmuo, užsiregistravęs opportunities.aiesec.org ir aplikuojantis į stažuotes

Accepted – asmens aplikacija į stažuotę buvo patvirtinta įmonės/projekto atstovų

Approved – asmens aplikacija į stažuotę buvo patvirtinta įmonės/projekto atstovų ir AIESEC Lietuva atstovų, taip pat asmuo yra pasirašęs sutartį su AIESEC Lietuva

Realized – prasidėjo pirmoji stažuotės dalyvio darbo/projekto diena kitoje šalyje

Completed – stažuotės dalyvis baigė stažuotę ir grįžęs į Lietuvą sudalyvavo reintegracijos seminare

International SOS yra pasaulyje lyderiaujanti medicininių garantijų ir kelionių saugumą užtikrinanti įmonė. Važiuodamas į stažuotę su AIESEC, gauni International SOS narystę, kuri suteikia prieigą prie šių funkcijų:

24/7 medicininė informacija, patarimai;
pagalba su kelionės planais- nuo vizos pratęsimo iki papildomų skiepų gavimo, kreditinių kortelių keitimo ar dokumentų siuntimo advokatams;
mediciniai apsilankymai ligoninėse
greitoji medicininė evakuacija iki $1,000,000
prieiga prie elektroninių paslaugų įskaitant įspėjimus elektroniniais laiškais ir šalies gidų
prieiga prie “International SOS Assistance App”
Kaip naudotis International SOS ir kokias papildomas funkcijas narystė suteikia AIESEC stažuočių dalyviams sužinosi iš AIESEC atstovo, su kuriuo bendrausi aplikavimo metu.