Priimančios šeimos

Suteikiame galimybę susipažinti su kitomis kultūromis

Tai unikali galimybė šeimoms ar jauniems žmonėms priimti savanorį iš kitos šalies. Savanoriai- tai jauni žmonės atvykę į Lietuvą dalyvauti socialiniuose projektuose ir sužinoti apie  kasdienišką gyvenimą Lietuvoje.

Paneik steriotipus apie lietuvius

Pažink užsienio kultūras 

Tobulink anglų kalbos žinias

Susirask draugų iš viso pasaulio

Kaip tapti priimančia šeima?

Užpildykite anketą

Anketoje nurodykite duomenis apie save, laikotarpį kuriuo metu galėtumėte priimti savanorį(-ę).

Suderinkime detales

Užpildžius anketą su Jumis susisieks žmogus iš AIESEC Lietuva, ir praneš detales bei tolimesnius veiksmus.

Priimkite savanorį(-ę)

Priimkite jaunuolį(-ę) į savo namus, bendraukite, esant galimybei aprodykite apylinkes.

Dažniausiai užduodami klausimai ir abejonės

Savanoriai atvyksta iš tokio pačio ekonominio lygio ar net prastesnių šalių, todėl neverta sureikšminti namų grožio.

Lietuva daugeliui yra rojaus kampelis žemėje. Negalvokite per daug, jie žavisi mažais dalykais, tad tyla ir užmiestis ar paprasta lietuviška kasdienybė jiems yra neįkainojama patirtis.

Savanoriai atvyksta tam, kad pažintų šalį, o ne tam, kad visą laiką sedėtų namuose. Todėl jiems tai gali išeiti į naudą, juk jūsų šeimoje jie praleis vos kelias savaites. Savanoris savo atvykimu neturėtų sutrukdyti įprasto šeimos gyvenimo. Jis taip pat turi užsieminų, turi ruoštis pamokoms, rinkti informaciją, todėl jis tampa tiesiog dar vienu šeimos nariu su savo užsiemimais.

Savanoris savo atvykimu neturėtų sutrukdyti įprasto šeimos gyvenimo. Jis taip pat turi užsieminų, turi ruoštis pamokoms, rinkti informaciją, todėl jis tampa tiesiog dar vienu šeimos nariu su savo užsiemimais.

Jūs tikrai neprivalote duoti savo namų rakto nepažįstamam žmogui.

Iš patirties galime teigti, kad tai tikrai dažna problema, bet turime pasisekusių projektų, kurie padėjo išspręsti šią problemą su kaupu – patys tėvai ir vaikai patobulėjo anglų kalboje.

 

-Jūsų abiejų tikslas yra kokiu nors būdu suskalbėti, todėl abi pusės bandys kaip nors tai pasiekti.

-Šiuolaikinės technologijos, vertėjai, gestų ar kūno kalba, ar aplink esančių daiktų pasitelkimas yra puikūs būdai pradėti komunikuoti.

-Jei turite mažamečių vaikų, tai yra puiki proga išnaudoti vaikišką smalsumą, ir savanoriai atvykę mokyti vaikų su mielu noru yra linkę praleisti daug laiko su jūsų vaiku, ko pasekoje jūs tikrai galėsite džiaugtis vėliau.

Dažna lietuvių problema yra ta, jog jie yra nepakankamai atviri naujoms kultūroms. Puikiai tai suprantame, tačiau norime skleisti tarpkultūriškumo ir taikos žinią, todėl siekiame, kad kuo daugiau šeimų sudalyvautų programoje.

 

Gyvename XXI amžiuje, visos šalys pamažu juda į priekį ir vystosi, todėl neverta klijuoti etikečių, jog žmonės iš Azijos ar Afrikos yra neišauklėti. Taip, esame skirtingų kultūrų, tačiau visi jie turi aukštą moralę, vien todėl, jog mato prasmę savanoriaujant užsienyje ir prisidėti prie švietimo.

Mūsų atrankos procesas yra gana ilgas ir paremtas daugiausia gyvais pokalbiais/interviu. Gimtojoje šalyje su savanoriu yra atliekamas pirminis interviu, aplikavus į projektą organizatoriai internetu vykdo dar vieną interviu, patikrinti, ar žmogus tinkamas tam tikram projektui – darbui su vaikais.

Turime aukštus standartus ir bet kokie žmonės į projektą neatvyksta. Tik labiausiai motyvuoti, atviri naujovėms ir nebijantys iššūkių.